Welcome, visitor! [ Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Mardin Evde Masaj Duro

  • Listed: Temmuz 31, 2017 4:47 pm
  • Expires: 8 days, 15 hours

Description

Çin toplumunda uzun asırlardır uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Tıbbi bir tedavi şeklidir. Sinir uçlarını, kasları, damarları rahatlatarak kan dolaşımının düzenli hareket etmesini sağlar. Tıbbi olarak tanımı aynıdır. Yalnızca belli öğretiler ile yapılması uygun görülür. Hipokrates bu tedavinin öncülerindendir. Boyun, bel, sırt ağrılarını hafifleterek rahatlama hissi uyandırır. Vücuttaki ödemi attırmak gibi faydaları vardır.

Akubasi, aromaterapi, sandalye, derin doku tekniği, sıcak taş tekniği, spor, İsveç ve Thai gibi dünyaca bilinen ve uygulanan Mardin spa teknikleri vardır.

Yorgunluk, stres, hareketsizliğe bağlı hastalıkların tedavisinde faydaları görülüyor. Felç hastalıklarında, eklem hastalıklarında, omurga hastalıklarında tedavi edicidir.

Çin, Yunanistan ve diğer Avrupa ülkelerinde farklı uygulamaları olan bu tedavi şekli, ülkemizde sıcak buhar altında özellikle hamamlarda tellak adı verilen çalışanlarca yapılan usta hareketlerle, her türlü kas ve kemik hastalığında tedavi edici etki gösterir.

Hucubat olarak Osmanlıdan günümüze dek gelen uygulama da farklı bir Mardin evde masaj tekniği olup damarlardaki kanın düzenli sirkülasyonunu sağlayarak, kalp hastalığından, stres, baş dönmesi ve daha birçok hastalığa çözüm olmaktadır.

Ortalama 10 ya da 30 dakikalık seanslar ile uygulanır. Tüm tekniklerde genellikle çıplak beden üzerinde kasların iyice yoğurulması şeklinde uygulanır.

Bu işi meslek olarak görüp eğitimini almış masör ya da masözlere bel sırt, boyun fıtıkları başta olmak üzere, daha adı konulmamış birçok hastalığın bu yolla tedavisi için gelenler tedavinin olumlu sonuçlarını alırlar.

 

No Tags

52 total views, 1 today

  

Listing ID: 18597f7a7e98aa7

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply